logotyp1

haslo

baner seniorzybaner seniorkibaner akademia

 

Wiosenne zmagania MINI

DSC06961-3W minioną niedzielę (7 kwietnia 2019) na hali MGOSiR w Koronowie odbył się VII Turniej Wiosenny w mini piłce siatkowej dziewcząt w kategorii „dwójek” i „trójek”. Chętnych do gry na naszych parkietach zgłosiło się 126 dziewcząt z 10 klubów. Turniej otworzyli wspólnie pan Burmistrz Patryk Mikołajewski, prezes KS Spartakus – Agnieszka Liegmann oraz V-ce prezes i trener Adrian Bylicki.

 

 

Dla większości zawodniczek był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami KINDER+Sport w  województwie kujawsko-pomorskich. Gościliśmy również jeden zespół z Wałbrzycha, który już w najbliższą niedzielę zagra w finałach wojewódzkich tego ogólnopolskiego turnieju u siebie w regionie.

 

DSC06558-6

 

W kategorii „dwójek” zmierzyło się 21 zespołów, z czego gospodynie reprezentowało 5 teamów. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach, gdzie wszyscy grali systemem „każdy z każdym” jeden set do 15 punktów bez przewagi. Najpierw odbyła się runda eliminacyjna, a następnie runda finałowa. „dwójeczki” rozegrały łącznie  126 meczy, które sędziowały starsze koleżanki z naszego klubu.

U młodych adeptek siatkówki można było niejednokrotnie zobaczyć walkę  i poświecenie o każdy punkt, a radość z każdej wygranej akcji była ogromna. Były łzy radości, szczęścia, ale też i czasami smutku, ale przede wszystkim była świetna zabawa.

 

Najlepsze w tej kategorii okazały się dziewczęta Jokera Świecie 1, które nie przegrały ani jednego meczu w całym turnieju. Na drugim miejscu podium stanęły dziewczęta MUKS Spartakus Lniano 1, a tuż za nimi zespół Unitas Tuchola 1.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju w kategorii „dwójek” wygląda następująco:

 

 1. Joker Świecie 1
 2. MUKS Spartakus Lniano 1
 3. Unitas Tuchola 1DSC07213-6
 4. SP Legbąd
 5. KS Stal Grudziądz 1
 6. Joker Świecie 2
 7. MUKS Spartakus Lniano 2
 8. Culmen Chełmno 1
 9. KS Spartakus Koronowo 2DSC08082-3
 10. Culmen Chełmno 2
 11. KS Spartakus Koronowo 1
 12. Unitas Tuchola 2
 13. Unitas Tuchola 3
 14. Joker Świecie 3
 15. KS Spartakus Koronowo 3
 16. Culmen Chełmno 3
 17. KS Stal Grudziądz 4
 18. KS Stal Grudziądz 2
 19. KS Stal Grudziądz 3
 20. KS Spartakus Koronowo 4
 21. KS Spartakus Koronowo 5

 

W trójkach zagrało 18 zespołów. Podobnie jak młodsze koleżanki walczyły w 3 grupach po jednym secie do 15 zdobytego punktu systemem „każdy z każdym”. W tej kategorii można już oglądać naprawdę ciekawe akcje jak w dojrzałej siatkówce, które niejednokrotnie zaskakiwały DSC06792-3zgromadzoną na trybunach publiczność – rodziny. W tej kategorii zgłosił się do nas po raz pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni zespół z Wałbrzycha, który był właśnie przed ostatnią rundą rozgrywek KINDER+Sport w swoim województwie. Okazaliśmy się być bardzo gościnni i to właśnie dziewczyny z najdalszego krańca Polski zwyciężyły ostatecznie w swojej kategorii nie mając sobie równych.

 

 

 

Nasz klub w tej kategorii reprezentowały dwa zespoły. Bardzo dużego pecha miał pierwszy zespół Spartakusa, który przegrał awans do grupy 

DSC07121-3

finałowej o 0,005 pkt. A trzeba przyznać, że w pierwszej rundzie dziewczyny naprawdę grały jedne z najlepszych zawodów w swoim życiu.

 

 

 

Kategoria „trójek” zakończyła się następująco:

 1. MKS Wodociągi Chełmiec Wałbrzych
 2. MUKS Spartakus LnianoDSC08105-3
 3. Joker Świecie 2
 4. KS Stal Grudziądz 1
 5. Culmen Chełmno 1
 6. Unitas Tuchola
 7. SKS Aleksandria I
 8. Leg- TuchDSC07275-3
 9. KS Spartakus Koronowo 1
 10. MKS Sokół Mogilno 1
 11. MKS Sokół Mogilno 3
 12. SKS Aleksandria 2DSC07157-3
 13. Joker Świecie 3
 14. MKS Sokół Mogilno 2
 15. Joker Świecie 1
 16. KS Spartakus Koronowo 2
 17. Culmen Chełmno 2
 18. KS Stal Grudziądz 2


Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały pamiątkowe koszulki, najlepsze trzy zespoły odebrały puchary z rąk pani prezes klubu Agnieszki DSC08028-3Liegmann oraz dyrektora MGOSiRu pana Macieja Makowskiego. Trenerzy zespołów na podium otrzymali również kwieciste prezenty ufundowane przez Pracownie Florystyczną Floral Art pani Moniki Łątki. Wyjątkowe ujęcia z całego turnieju możemy podziwiać dzięki fotorelacji wykonanej przez pana Krzysztofa Różańskiego na jego funpagu : https://www.facebook.com/KrzysztofRozanskiPhotography/

 

 

 

Cały turniej został zorganizowany dzięki dotacji Gminy Koronowo, z której na co dzień się utrzymujemy. Poszukujemy nadal sponsorów, którzy również chcieliby nas wesprzeć finansowo w kształtowaniu młodych siatkarek, wspomóc nasze wyjazdy na turnieje, zawody czy też samą organizację takich imprez u nas, zapraszamy do kontaktu !!!

 

 
 
NAJBLIŻSZY MECZ
OSTATNI MECZ

 wizytówka

thumb MAS_LOGO_CMYK_200mm thumb SOS_LOGO_PION_FULL_JPG sponsor 2 sponsor 3 thumb 1245930117Logo MGOSiRm thumb j.waldoch_logo
 

© Copyright 2013 Spartakus Koronowo. Projekt i wykonanie: Studio WWW | Tanie strony www


Szanowni Państwo, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookies